רקע

אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון במשרד האוצר אחראי על פיקוח יושרת חברות הביטוח כלפי המבוטחים שלהם. עקב פניות רבות שהגיעו למשרד האגף מאזרחים שקשיים רבים עומדים בדרכם כדי לקבל את המגיע להם מחברות הביטוח לאחר תאונה, החליט המשרד ליזום אפליקציה שמטרתה לסייע לאזרח לשמור על זכויותיו אל מול חברות הביטוח במקרה של תביעה לאחר תאונת דרכים או גניבת רכב ובכך למנוע מצב שבו האזרח אינו מודע לזכויות המגיעות לו כחוק ונפגע כתוצאה מכך.

הפרוייקט נעשה בשיתוף עם  בית התוכנה fatfish ולפ״מ.

מה עשינו

services_mobile

אפיון ועיצוב אפליקציה ״ביטוח בדרכים״-  מה לעשות במקרה של תאונת דרכים

הרעיון הראשוני איתו הגיע אלינו הלקוח היה אפליקציה שהיא מדריך טקסטואלי ״דע את זכויותיך״ יחד עם רשימת שמאים- כל מה שהאזרח צריך לשמירה על זכויותיו, במתכונת זו האפליקציה תעניין רק את אלו שחוו פגיעה כלשהי ויתעניינו בזכויות המגיעת להם, בנוסף לכך, היה יותר קל עבורם לקבל את המידע הזה מאתר האגף. לכן, יחד עם הלקוח ניסינו להבין איך נוכל להפוך את האפליקציה לכלי יעיל ואטרקטיבי שיפנה לקהל רחב יותר ויגיע לכמה שיותר אנשים שיזדקקו למידע החשוב הזה בשעת הצורך.

המשימה שלנו הייתה למצוא פתרון שימושי שיפנה לקהל יעד רחב יותר על מנת שיחשף למידע על זכויותיו אל מול חברות הביטוח.

התחלנו במחקר שכלל סקירה נרחבת של מוצרים דומים בארץ ובעולם, ראיונות עם משתמשים פוטנציאלים ויחד איתם ניסינו לבדוק מה קורה בשטח, מה אדם עושה בשעת תאונה באיזה כלים הוא משתמש וכיצד הוא פועל. התוצאות היו מעניינות ועמד בפנינו אתגר לא פשוט במציאת הפתרון לבעיה בלהפוך אפליקציה העוסקת בנושא המעורר רגשות מעורבים לאטרקטיבית.

הפתרון שהצענו היה לספק הנחיות קצרות במספר צעדים פשוטים ״מה לעשות במקרה של תאנת דרכים״ בכל צעד האפליקציה מספקת בנוסף להנחיות קיצורי דרך נדרשים לכלים בתוכה כמו איסוף פרטי התאונה, רשימת נתוני שירות, פנס מהבהב וכד׳, וכמובן מזכירה לאזרח את הזכויות שלו אל מול חברות הביטוח. בנוסף חיזקנו את האטרקטיביות של האפליקציה באמצעות קונספט ויזואלי מרענן יחד עם הדמות של משרד האוצר שמלווה אותם בשאר הפלטפורמות שלהם.

האפליקציה ב- App Store

default-poup